האצטדיון הפנתנאי של אתונה (קלימרמרו)

האצטדיון הפנתנאי של אתונה, יוון (או קלימרמרו) : הוא ידוע בשם האיצטדיון הרומי, האצטדיון הפנאתינאי או פשוט קלימרמרו (שפירושו עשוי שיש משובח ). אנו מתכוונים לאצטדיון המדהים הזה הניצב בקצה רחוב הרודס אטיקוס, במרחק הליכה ממקדש זאוס האולימפי, קשת אדריאנוס והאקרופוליס.

האצטדיון המדהים הזה נבנה במקור בימי קדם לאירוח המשחקים הפנתניים המפורסמים, שנערכו לכבוד האלה אתנה, מגינת העיר. בתחילה היו באצטדיון מושבי עץ, אך בשנת 329 לפני הספירה עשה המושל לייקורג מחדש אותו בשיש. בשנת 140 לפני הספירה,  הגנרל הרומאי הורדוס אטיקוס שיפץ אותו והשיג קיבולת של 50,000 אנשים יושבים.

מאות שנים חלפו והאצטדיון הוזנח. בימי הביניים הוא שימש כמחצבה ונגרם לו נזקים שונים. עם זאת, בסוף המאה ה -19 (1986), הוא שופץ לאירוח המשחקים האולימפיים המודרניים הראשונים שהתקיימו באתונה. השחזור הוקצה לאדריכלים אנסטסיוס מטקסאס וארנסט זילר. הממצא נמסר על ידי המיטיב היווני ג’ורג ‘אברוף, שפסל השיש שלו עומד בכניסה לאצטדיון.

איך להגיע לשם
ישנן דרכים רבות להגיע לאצטדיון הרומי קלימארמארו מכל מקום באתונה.

אפשר להזמין סיור מודרך שאוסף אותך מבית מלון ומסביר לך הכל המחירים נעים בין 25 יורו ל60 יורו תלוי בהיקף של הטיול ומה הוא כולל עדיף לעשות השוואת מחירים באינטרנט ולהסתכל על המלצות

העברות פרטיות: אנו ממליצים להשתמש בשירות הסעות מקוון שהוזמן מראש באתונה , המספק הסעה במונית, במיניבוס או ברכב VIP פרטי ותיאום איסוף ישירות מהנמל, משדה התעופה או מהמלון שלכם. לחלופין, יש אפשרות לארגן איסוף על ידי נהג מקומי ישירות במספרים הבאים: 0030 693 881 8288, 0030 694 597 2090, 0030 690 943 9292 או להזמין מונית מקוונת .

ברגל: מכיוון שהאצטדיון הרומי קלימארמארו ממוקם באזור מרכזי באתונה, ניתן להגיע אליו בקלות ברגל מתחנת המטרו סינטגמה , תוך כ -15 דקות.

במטרו: תחנת המטרו הקרובה ביותר היא “אקרופוליס” בקו 2. שימו לב כי האצטדיון הרומי קאלימארמארו ממוקם במרחק של 15 דקות הליכה מהמטרו. קבל מפה של המטרו כאן .

באוטובוס/ בקרונית : מכיוון שהאצטדיון הרומי קאלימארמארו ממוקם באחד האזורים המרכזיים ביותר באתונה, ישנן תחנות אוטובוס רבות בקרבת מקום. בדוק את המסלולים ואת לוחות הזמנים הרשמיים 

– OASA Telematics .

עזרה בכתיבה בלוג לונדון

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *