אויה הוא הכפר היפה ביותר של סנטוריני שהתחיל לאחרונה להיראות כעיר זוהרת, ומאסף מדי יום אלפי אנשים המייחלים לראות את שקיעות אויה המפורסמות.

 

אם יש לכם זמן לבקר במקום אחד בלבד באי – בחרו באויה. על זה חלמת כל כך הרבה שנים כשאתה מסתכל על תמונות הכנסיות הלבנות עם כיפות כחולות בהירות.

 

אויה נמצאת במרחק של 11 ק”מ מפירה והיא עיר להולכי רגל.

 

רוב המבקרים מגיעים לכאן כדי להעריץ את האדריכלות הייחודית שלה, את בתי הקברניטים, את הכיפות הכחולות, את בתי המערות ואת השקיעה.

 

אתה יכול לראות המוני אנשים כאן בכל שעות היום, כי חובה לראות אם אתה בסנטוריני. אחרת תצטרך לחזור!

 

אויה מפורסמת בזכות המסעדות האופנתיות והיקרות שלה וגם קניות נהדרות. האמת היא שבעיר זו תוכלו למצוא את כל הסחורה היפה, האיכותית, היקרה והבלעדית. סנטוריני מבקר על ידי כל האישים המפורסמים והחשובים של העולם כולו באופן קבוע, ולכן מוצג כאן כל מותג בעל שם עולמי יקר.

 

העיירה הזו מארחת מספר מלונות מדהים, למרות שרובם לא שמים לב שחושבים שאלו רק בתים של המקומיים.

 

המקום כולו בנוי לאורך הצוק. אל תצפו לשחות בים אם תישארו כאן – החופים ממוקמים בצד אחר ושטוח של האי.

 

אויה היא היישוב היחיד באי שיכול להתפאר בשדרת שיש שחוצה את כל אורכו.  

 

כנסיית דומה כחולה בכפר אויה – סנטוריני

 

כמו כל מקום יוצא דופן, לאויה יש סודות משלה:

 

מקומות המוכרים רק למדריכי התיירות ולמקומיים,

מתי הזמן הטוב ביותר לבקר בעיר ללא קהל,

נתיבים מדהימים להרגיש לבד גם בימים העמוסים ביותר,

בתי קפה קטנים וטברנות קטנות עם קפה טעים ומיזת המעניקים לכם תחושה שאתם שייכים לכאן.

הכל נראה כל כך זעיר, ובכל זאת העיירה מתפרשת לפחות 2 ק”מ לאורך לוע הר הגעש.

 

כפר אויה בזמן השקיעה.  מבט מהטירה.

 

מה עוד אתה מוצא באויה

דלתות המובילות לשום מקום; בתי בובות בצבעים לבן, ורוד ותכלת, המסתתרים בתוך המערות שלהם אירוח יווני אמיתי. מה שאתה מחשיב כבית קטן יכול בקלות להיות וילה יקרה או מלון 5* המסתתר בתוך בריכת מערות המספקת פרטיות מוחלטת רק לשניכם.

 

טיפים שימושיים

אנו מציעים להימנע מביקור באויה במהלך שעות הצהריים של הקיץ. השמש חמה מדי באותה תקופה והאור לא נופל בצורה ראויה לצילומים.

העיירה הזאת טובה להסתובב עם כובע, כשאתה עם בקבוק מים, קרם הגנה ומספיק מקום בכרטיס הזיכרון של המצלמות שלך.

כאשר יש לעיירה יותר מדי מבקרים, רק מדריך טיולים פרטי חוסך את זמנך ומוציא אותך מהעיר בצורה המהירה ביותר, רחוק מהרחוב המרכזי החסום באנשים. זכור שכל הנתיבים הזעירים האלה מתוכננים להיות כאלה בכוונה, כדי לבלבל את הפיראטים, ולכן אתה יכול בקלות לאבד את הדרך.

מוזיאונים של אויה

מוזיאון ימי פרטי

המוזיאון הביזנטי לכלי נגינה

אתרים

Panagia Platsani (כנסיית הקתדרלה של הבתולה מרי פלאצני)

טירת סנט ניקולאס (קסטרו)

כיפות כחולות

טחנות רוח

בתי קפטנים

בתי מערות

פנאגיה פלאצני

כנסיית פנאגיה פלאצני (הבתולה מרי פלאצאני) היא קתדרלה הניצבת בכיכר המרכזית של אויה. אין ספק שתבקר בה בזמן שאתה בעיר. הוא נבנה לאחר רעידת האדמה של 1956 – בשל הנזק הקטלני של הכנסייה המקורית.

 

ובכל זאת, זוהי אחת הכנסיות העשירות ביותר בסנטוריני עם סמלים רבים, שתיים מהן הן האייקונים המופלאים של מרים הבתולה. אתה יכול לראות הרבה “טאמה” ומתנות מכל מי שתפילתו נשמעה.

 

איקונוסטזיס מעץ מושך תשומת לב מיוחדת.

 

היום שמה של הכנסייה נחגג על 15 ה אוגוסט. בערב אפשר לראות תהלוכה דתית

 

עם מעטה של מרים הבתולה.

 

רוב הזמן Panagia Platsani פתוח למבקרים למעט שעות אחר הצהריים, ימי ראשון וחגים דתיים.

 

הכיפות הכחולות

אם לומר לכם את האמת, תוכלו למצוא את הכיפות הכחולות לא רק באויה ומחפשות את אותן המפורסמות שאתם רואים בתמונות רבות של סנטוריני. כדי לראות את אלה פנו לנתיב הראשון בצד שמאל העובר מהכיכר המרכזית של אויה לכיוון טירת סנט ניקולס. כדי למצוא את דרככם בוודאות, אנו ממליצים לערוך סיור פרטי.

 

טירת סנט ניקולאס (קסטרו), מקום השקיעה

את שרידי הטירה מימי הביניים סנט ניקולאס אפשר למצוא על קצה הצוק בקצה הצפוני של האי. תוכלו לזהות את הטירה מהמוני התיירים מכיוון שזו המקום המפורסם ביותר לצפות בשקיעה.

 

הלוואי שיכולנו להצהיר שאנחנו מסכימים שהשקיעות הטובות בעולם נמצאות כאן, אבל אנחנו מכירים מקומות טובים בהרבה, ושקטים יותר. האם הייתם רוצים לראות אותם? קל לעשות סיור פרטי.

 

מה עוד תראה מבקר בטירה

הטירה היא נקודה מושלמת לצפות בשני חלקי אויה במיטבם. הנופים כל כך עוצרי נשימה שלא היית רוצה ללכת משם. למה אתה חושב שכל הגדר מלאה בסרטים ובמנעולים?

 

זוהי נקודה מצוינת לצלם את טחנות הרוח ואת מפרץ אממודי למטה עם מימיו הכחולים האזמרגד הפנטסטיים והסלעים האדומים על הרקע. אם יש לך מזל, תראה את הפרדות והחמורים הולכים מאויה כלפי מטה.

 

מאוחר בערב אפשר לבקר בטירה רק בעזרת לפיד משלו, אך אויה בלילה נראה אותו מרגש או אפילו טוב יותר!

 

טחנות רוח

באי הרוחות היו באופן טבעי הרבה טחנות רוח. במהלך הכיבוש הטורקי הטורקים היו מכנים את סנטוריני “טחנת רוח” בשפתם. נכון לעכשיו כל חומרי האוכל מובאים מהיבשת ואיים אחרים, ולכן אין צורך להכין קמח יותר, מה שהופך את טחנות הרוח למיותרות. אלה שאתה רואה כאן ביופיים המרשים שוחזרו לשמש כאטרקציה. טחנות הרוח ממוקמות ב”חלק השקיעה “של האי והן נראות היטב מהטירה.

 

בתי קפטנים

ארמונות גדולים ויפים בצבעים שונים המעוטרים בסלע הגעשי האדום מרשימים באמת. לרוב ניתן למצוא אותם באויה מכיוון שגרים כאן קברניטי סנטורינים מפורסמים שנוסעים כל הדרך לאירופה ולים השחור. סחר בינלאומי הפך אותם לעשירים, כך שהם יכלו להרשות לעצמם את הדברים הטובים ביותר בבתיהם והם היו מביאים יצירות נדירות ממדינות שונות.

 

הקברניטים הקימו את מגוריהם, סידרי, בחלק שטוח יותר של העיר, מלבד הצוק. ובכל זאת, זה לא הציל אותם מרעידת אדמה הרסנית חזקה של 1956 שגרמה לנזקיהם. לא ניתן היה לשחזר את כל אחוזות הקברניטים לאחר מכן ולהשאיר זיכרון מאירוע ששינה את חייהם של המקומיים ושל האי כולו.

 

בתי מערות

הבתים הקטנים והמפתיעים האלה נמצאים בכל רחבי האי, אך באויה תוכלו לראות אותם גם מבפנים, לבקר באחת החנויות הקטנות בימינו או לבחור מלון בסגנון מסורתי.

 

אסון טבע של המאה ה -17 לפני הספירה-התפרצות געשית איומה-נתן לנו אפשרות לבנות בתים ביולוגיים כמעט ללא כל הוצאה. שכבה עבה של ספוג המכסה את האי הצילה אנשים עניים מהרוחות וממזג אוויר גרוע וסיפקה להם מקום חם שאליו המים לא היו יכולים לחדור בקלות.

 

הימאים שחיים במאות הקודמות יכלו להרשות לעצמם להיות בעלי בית מסוג זה אך בתי המערות היו אלה ששרדו את רעידת האדמה של 1956 ללא נזק.

 

כיום העלות של מערה כזו עם נוף ללוע הר הגעש היא עצומה. בחורף אם כי אין צורך בחימום בפנים, בעוד שבקיץ יש טמפרטורה נוחה גם ללא מיזוג אוויר.

 

מידע מעניין על אויה

מקובל להאמין שבאויה יש את הגלידה הביתית הטעימה ביותר, המסעדות הרומנטיות ביותר, המלונות והווילות היקרים והשיקיים ביותר, בעוד שהתמונות שצולמו באויה נראות כמו תמונות שער של מגזינים מפורסמים. אין ספק שרוב הזוהרים בהחלט מבקרים בתכשיט הזה של הים האגאי.

 

בתחילת אוקטובר מתקיימת באויה אליפות העולם לרצים חופשיים בעולם כאשר צעירים קופצים מגג אחד למשנהו.

 

קצת היסטוריה

ההיסטוריה של אויה מתחילה מתקופת ימי הביניים כאשר נבנתה כאן טירת סנט ניקולאס כדי להגן על החלק הצפוני של האי. בימים ההם זה היה בדיוק הטירה ההיא ללא בתים בחוץ. מטעמי בטיחות המקומיים נאלצו לגור בתוך חומות הטירה.

 

כשהסתכנה הסכנה, במאה ה -18 האוכלוסייה החלה לבנות ספינות. בשנת Armeni המפרץ, מתחת אויה, המקומיים הוקמה מספנות, וכבר בסוף של 19 th המאה הכפר הזה היה 3 rd הצי הגדול ביותר ביוון.

 

קברניטי אויה שנסעו לחו”ל ייצאו יין מתוק מווינסנטו והחזיר את הסחורה שלא ניתן היה למצוא בסנטוריני. זה היה הזמן שבו הופיעו בתי הקפטנים.

 

שמו המודרני Oia נרכש רק בתחילת המאה ה -20 . מדוע ובבעלים של מי? שאל את המדריך שלך במהלך הסיור הפרטי שלך לאויה.

 

אטרקציות ברחבי אויה

מפרץ אממודי

רבים מכם מכירים את המפרץ הזה מהסרט “האחווה במכנסיים המטיילים”.

 

מאויה אפשר ללכת לאממודי בירידה של 214 מדרגות המתחילות ממש מול הטירה (קסטרו). אותן מדרגות משמשות את החמורים והפרדות.

 

אממודי הוא מפרץ מקסים הממוקם מתחת לאויה והסלעים האדומים העצומים שלה. מלמטה המקום נראה מדהים והופך את ארוחת הצהריים או הערב שלך לנעימה עוד יותר.

 

אנו הולכים לאממודי לאכול דגים ופירות ים טריים. למים כאן יש צבע כה בולט שהופך את כל הנוף למדהים למדי. הקפד לצלם לפני שתלך לארוחת צהריים!

 

אממודי מפורסם גם בזכות השקיעה המרשימה יותר מזו הנראית מהטירה.

 

החדשות הטובות הן שאחרי ארוחת הצהריים או ארוחת הערב שלך אין צורך לעלות במדרגות. יש כביש חיצוני המוביל לאויה, כך שתוכל לארגן את ההעברה שלך או להתקשר למונית מאחת הטברנות.

 

בדרך כלל אממודי מלא באנשים אחר הצהריים, לכן הקפד להזמין מקום אם אתה מתכנן להגיע בעונת השיא.

 

אממודי הוא המקום של קטמראנים וסירות – הם יוצאים מכאן כדי להראות לכם את היופי של סנטוריני מהים, לעבור ליד הר הגעש ולשחות במעיינות החמים הוולקניים שלנו .

 

מפרץ ארמני

אתה יכול ללכת לארמניה מאויה. יש שביל חלק יותר מהמדרגות היורדות לאממודי. בדרך חזרה אפשר להשיג חמור או פרד.

 

קודם היו לנו כאן המספנות, אחר כך – טברנות דגים.

 

נמל זה היה זה שבו כל הספינות המגיעות לסנטוריני עשו את עצירתם הראשונה לפני שכל “התעבורה” הימית הועברה לנמל האתיניוס החדש שלנו. לאט לאט הנמל הקטן ננטש.

 

נכון לעכשיו לפעמים מגיעות לכאן סירות “פיראט” תיירותיות גדולות, בעוד המבקרים באויה במהלך החודשים החמים ביותר יורדים לארמני בחיפוש אחר מקום לשחות.

 

ארמני הוא לא בדיוק חוף כפי שאתה יכול לצפות, אם כי לנעול נעלי מים אתה יכול לשחות כאן במימיו הצלולים. אבנים אדומות מעניקות למפרץ קסם משלה.

 

אין מיטות שיזוף או שמשיות.

 

כמה טברנות יכולות להיות פתוחות כאן בקיץ, בהן תוכלו לשתות גם קפה או לקנות מים.

 

ככל שארמני אינו מקום תיירותי במיוחד, סביר להניח שאתה תהיה כאן בכוחות עצמך.

 

אנו מתארים לעצמנו שחלקכם מתרגשים לקרוא את המאמר הזה. זכור שאתה לוקח את הסיכון שלך לרדת לכאן וכל האחריות היא שלך. סלעים אדומים וכיס לא יציבים במיוחד. מדי פעם יכולה להיות כאן מגלשה יבשה או נפילת סלעים, למרות שחומת הצוק מוגנת ברשת מתכת. לרוע המזל, אירעו כמה תאונות קטלניות בדרך זו ובעקבותיה חל איסור לעלות ולרדת לארמני מטעמי בטיחות.

 

חופים ומקומות שחייה בקרבת אויה

מפרץ ארמני מציג אחד מאותם מקומות והוא תואר לעיל.

 

אם אתה אוהב לקפוץ למים אתה יכול לנסות לרדת לעממודי וללכת בשביל בצד שמאל המוביל משם אל אי זעיר ועליו כנסיית סנט ניקולאס. ניתן להגיע אל האי רק בסירה או בשחייה.

 

כדי להגיע למקומות אחרים בקרבת אויה תזדקק לרכב.

 

המקום הדומה ביותר לחוף הוא Katharos הממוקם במרחק של 1.5 ק”מ מאויה . למעשה זו שכמייה עם אבנים ענקיות וכמה כתמים זעירים עם חול וחלוקי נחל, שנפגעו מגלים גבוהים בגלל הרוחות הצפוניות. הכניסה לים בעייתית למדי.

 

קטרוס הוא חוף פראי שאינו ידידותי לילדים. בלי צל, בלי מיטות שיזוף, בלי שמשיות.

 

בדרך לים יש בר חוף קטן.

 

מקום טוב יותר לשחות בו

מקום טוב בהרבה לשחות והחוף האמיתי ממוקם בצד השטוח של סנטוריני ונקרא באקסדס .

 

המרחק מאויה הוא כ -4 ק”מ.

 

בתחילה זה היה חוף פראי אבל לפני כמה שנים מיטות שיזוף ושמשיות עשו את דרכן גם לכאן. יותר מזה, עכשיו על החוף יש בקתות החלפה וכמה קנטינות ניידות בהן תוכלו להשיג את המשקאות, החטיפים והמים.

 

צריך לדעת ללכת לחוף בקסדס

זכור כי החול השחור הופך להיות חם מאוד תחת השמש הבהירה של סנטוריני.

 

כאשר הרוח נושבת מהצפון, באקסדס היא בחירה לא טובה מכיוון שהים הופך להיות סוער והחול באוויר לא יאפשר לכם להרגיש בנוח מספיק כדי ליהנות מהזמן שלכם על החוף.

 

דבר נוסף הוא הזרמים המזיזים את החול בקרקעית הים בצורה כזו או אחרת ויוצרים בורות. קח בחשבון שתעשה את הצעד שלך למים כדי לא ליפול. הזהירו את ילדיכם על כך מראש.

 

בסנטוריני ישנם ימים רבים ללא רוח רוח בקיץ, מה שאומר שתוכל ליהנות מהשחייה שלך בחוף בקסדס.

 

סרטון הכפר אויה סנטוריני

מפה לכפר אויה בסנטוריני

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *