המוזיאון הארכיאולוגי של אתונה : המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי של אתונה ממוקם בשדרת פטיסיון, קרוב לכיכר אומונויה. המוזיאון הארכיאולוגי היווני הראשון הוקם בשנת 1829 על האי האגינה על ידי המושל יואניס קפודיסטריאס. כאשר הפכה אתונה לבירת יוון, בשנת 1830, הועבר המוזיאון הארכיאולוגי והוקם בכל פעם בבניינים שונים, למשל במקדש הפאסטוס באגורה העתיקה ובאוניברסיטת אתונה.

הבניין שבו שוכן המוזיאון שימש בעבר את הפרלמנט ולאחר מכן את משרד המשפטים. הוא תוכנן על ידי האדריכל הגרמני ארנסט זילר ובנייתו הושלמה בשנת 1889.

כמה שינויים בתוכניות המקוריות בוצעו מאוחר יותר על ידי האדריכל היווני פנאגיוטיס קלקוס, כאשר הבניין ניתן לחברה ההיסטורית והאתנולוגית של יוון כדי להפוך אותו למוזיאון הארכיאולוגי של אתונה. עם זאת, עדיין ניתן לראות את האמפי של הפרלמנט הישן ומהווה אוצר אדריכלי חי. הוא שומר על אולם הקונגרסים המרשים שלו, שמלבד אירוח מורשת היסטורית יוצאת דופן, משמש גם לאירועי תרבות חשובים.

תערוכת הקבע של המוזיאון כוללת פריטים מההיסטוריה העתיקה של יוון. המוזיאון מציג פריטים מהתקופה הפרהיסטורית והמינואית, התקופה הקלאסית, שבמהלכה הייתה אתונה בשיאה, התקופה הרומית והלניסטית מאז התקופה הביזנטית, השלטון הוונציאני, הכיבוש העות’מאני, המהפכה היוונית וההיסטוריה היוונית האחרונה. בקיצור, המוזיאון מארח תערוכות מכל תקופות ההיסטוריה היוונית. בין האוסף העתיק תוכלו לראות פסלי שיש או אבן, מיניאטורות, מצבות, חפצי ברונזה, כלים, כלי נשק ופריטים מחיי היום יום.

ישנם גם ממצאים מחפירות בכל רחבי יוון, כמו החפירות במיקנה שהחזיק היינריך שליאמן, שהבטיחו למוזיאון את מסכת הזהב של אגממנון. אחד מאוספי המוזיאון הוא האוסף האתנוגרפי שבולט בגלל התפתחותו המהירה. הוא כולל פריטים מסורתיים של אמנות עממית יוונית מודרנית, כמו גם תלבושות אזוריות, תכשיטים, רקמה וטקסטיל. יש לו גם פריטי קרמיקה, עץ ומתכת לשימוש פונקציונאלי ודקורטיבי כאחד.

החלק הדרומי של המוזיאון הארכיאולוגי מארח את המוזיאון האפיגרפי, המציג כ -15,000 כתובות יווניות, המתוארכות מימי קדם ועד לתקופה האחרונה של יוון. המוזיאון מארח גם ספרייה גדולה עם כתבי יד נדירים, ספרי מדע ופילוסופיה ופרסומים. בספריית המוזיאון ישנם כ -20,000 כרכים, חלקם מתוארכים למאה ה -17.

המוזיאון הארכיאולוגי נמצא במרחק הליכה מתחנת אומונויה או תחנת ויקטוריה. הוא פתוח כל יום.

כתובת : Tosista st, 1 ו- Patision ave טלפון : (+30) 210 82 17 717

איך להגיע

ברגל:מכיוון שהמוזיאון הארכיאולוגי ממוקם באזור מרכזי באתונה, ניתן להגיע אליו בקלות ברגל מתחנות המטרו אומוניה או ויקטוריה, תוך כ -10 דקות.

במטרו: תחנת המטרו הקרובה ביותר היא “ויקטוריה” בקו 1. שימו לב כי המוזיאון הארכיאולוגי ממוקם במרחק של 10 דקות הליכה מהמטרו. קבל מפה של המטרו כאן .

באוטובוס/אוטובוס: תחנת האוטובוס הקרובה ביותר היא “פוליטכניו” של קו האוטובוס 224. בדוק את המסלולים ואת לוחות הזמנים הרשמיים ב- OASA Telematics .

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *