העיר העתיקה של רודוס העיר העתיקה של רודוס המונה כיום 6,000 תושבים מוקפת חומות מימי הביניים עם שבעה שערים: שער התחנה הימית, שער אגיוס יואניס, שער אגיה יקטריני, שער השליח פאולוס, שער אמבואה, שער אגיוס Athanassios ואת השער של הנמל .להיכנס לכל אחד מהשערים זה להיכנס לעולם אחר. עכשיו זה קורה בעולם של חנויות תיירות, מסעדות, בתי קפה ומוזיאונים, יותר כמו בזאר טורקי מכל עיר יוונית, אבל כל מי שיש לו דמיון לא יכול שלא להיפגע מההיסטוריה של המקום שבו היו קומץ אבירים האחזקות הנוצריות האחרונות בחלק מהעולם שהשתלטו לחלוטין על ידי המוסלמים, בפרט הטורקים העות’מאנים.

שער סנט ג’ורג ‘כשהעיר אכן נפלה לאחר מצור שמיצה הן את המגינים והן הנצורים, הוצע לאבירים הנותרים מעבר בטוח וב -1 בינואר 1523 עזבו את רודוס יחד עם 5000 מתושבי הנוצרים של האי שבחרו לעזוב במקום לחיות תחת הסולטאן. . להגנת העיר 2000 נוצרים מתו. הטורקים איבדו 50,000 בניסיון לתפוס אותו. אולם זו אינה רק עיר עתיקה מלאה ברוחות רפאים של פעם. העיר העתיקה של רודוס היא קהילה חיה ותוססת עם הרבה בתים ועסקים, לא כולם קשורים לתיירות.

העיר מימי הביניים חולקה לשלושה חלקים: החלק הצפוני כלל את האקרופוליס של האבירים ואת ארמון המאסטר הגדול בעוד שהחלק הדרומי כולל את הורה, אם היו פשוטי העם. הרובע היהודי הוא החלק השלישי והפחות מפותח מבחינה תיירותית מבחינה תיירותית והוא לרוב מגורים, אם כי ההורה היא גם מגורים מעורבים ברים, מסעדות, בתי קפה וחנויות.

שער אלפתריה לעיר העתיקהכשנכנסים לעיר או מהנמל המסחרי דרך שער נבארהאו או מהעיר החדשה דרך שער אלפתריאס אתם רואים את שרידי מקדש אפרודיטה מהמאה ה -3, ומאחוריו נמצאת לשכת האבירים של אייברנה, שנבנתה בשנת 1507. כיום הבניין מאכלס את משרד המושל. לידו נמצא לשכת הגדוד של אנגליה ובית החולים הראשון של האבירים, אשר נבנה על ידי הסרן הגדול בשנת 1440, המהווה כיום את ספריית החברה הארכיאולוגית. בית החולים ‘החדש’ מאכלס את המוזיאון הארכיאולוגי של העיר המרשים לא רק בגלל מספר השרידים הרב אלא בגלל שהבניין עצמו כה מונומנטלי והוא המוזיאון הארכיאולוגי מאז 1916. דון ‘ אל תחמיץ את אפרודיטה היפה של רודוס (כמוני) שנמצא בחדר קטן שאיכשהו לא ראיתי. הבעיה עם העיר העתיקה היא שאחרי זמן מה ראיתם כל כך הרבה עתיקות שהמוח שלכם משתתק ואתם מסתובבים כאילו אתם בערפול. מסיבה זו אני מציע לא לנסות לראות הכל בבת אחת ולתכנן את הטיול שלך כך שתבלה קצת יותר זמן ברודוס ממה שהיית עושה באי עם פחות מה להציע.

רחוב האבירים של רודוסהחלק היפה והמעניין ביותר של העיר העתיקה מבחינתי הוא רחוב האבירים, הרחוב החשוב ביותר של העיר מימי הביניים. הרחוב משוחזר לחלוטין או נשמר להפליא, והוא מרופד על ידי הבניינים בהם בילו הלוחמים הקדושים את זמנם בתפילה או בתרגול צבאי למרות שקשה לדמיין את זה קורה בו זמנית, אלא אם כן ביקרת פעם באולמות המגורים של הקמפוס המערבי של אוניברסיטת דיוק. . רחוב האבירים משתרע מהמוזיאון החדש לבית החולים-ארכיאולוגיה ועד ארמון הגראנד-מאסטר בו ניצב הלודג ‘של גדוד צרפת, אחד הבניינים היפים ביותר באי. לידו ניצבת הקפלה בעלת אותו שם עם הפסל היפה של מריה הבתולה והתינוק הקדוש. הכנסייה הסמוכה אגיוס דימיטריוס  בנויה על הריסות בית המקדש העתיק של דיוניסוס.

ארמון גראנדמאסטר בעיר העתיקה של רודוסארמון הגראנד מאסטר הוא האתר המרשים ביותר ברודוס אם לא כל האיים הדוקדניים והפנים מעורר השראה לא פחות מהקירות החיצוניים האימתניים. בתוך הטירה הענקית שרידים מתקופת ימי הביניים וכן פסלים עתיקים ופסיפסי קומה מהמאה הראשונה שהובאו לרודוס מהאי קוס. עבור תושבי קוס אני אתפלא אם זו לא הגרסה שלהם לגולות האלגין וככל שמזלו של האי ההוא נופלים עלולה להיות תנועה לשובם. טיול בטירה יימשך כשעה ויביא אתכם לאורך כמה אלפי שנות היסטוריה. יש מזנון חטיפים מימי הביניים שמכין קפה הגון ויש בו מאפים וכריכים המהווים מקום מפגש טוב לאנשים שעוברים במוזיאונים במהירויות שונות.

העיר העתיקה של רודוסאם אתה רוצה נוף לעוף של העיר לך למגדל השעון שבו תמורת 4 יורו תוכל לטפס לפסגה ולהחליף את הכרטיס שלך למשקה בבר כשתרד. בניין זה, כמו רבים מהבניינים בעיר העתיקה, הינו בבעלות טורקי והיווני השוכר אותו מימן בעצמו את השיקום. רודוס, שלא הייתה חלק מיוון כאשר חילופי האוכלוסייה בין היוונים לטורקים התרחשו לאחר האסון הקטן באסיה ונפילת סמירנה בשנת 1922 (היא הפכה לחלק מיוון בשנת 1948 לאחר שהיתה איטלקית מאז שנלכדה בשנת 1912. כי מזה חיים הרבה אנשים טורקים בעיר העתיקה, אם כי הם נחשבים ליוונים של האמונה המוסלמיתולא טורקים. למעשה חילופי האוכלוסין נעשו על פי דת ולא אתניות ולכן יש גם יוונים בטורקיה כי בזמן ההחלפה הם היו מוסלמים.

רחוב סוקרטירחוב Orffeos הוא כביש רחב עם חנויות תיירות ומסעדות ליד שער סנט אנתוני, ארמון הגראנד מאסטר ומסגד סולימאן המתחבר לרחוב Socratous, עוד רחוב קניות ראשי בעיר העתיקה. זה הופך לרחוב אריסטוטלי כאשר אתה מגיע לכיכר איפוקרטוס שנראית כמרכז המסחרי של העיר. אריסטולוס מוביל למחוז היהודי ולכיכר האנוסים העבריים, הכנסייה הביזנטית של המאה ה -15 אגיה טריאדה, ופנאגיה הוראס, הכנסייה הגדולה ביותר ברודוס. כאשר סולימאן המפואר סוף סוף לקח את העיר הם גירשו את היוונים ורק הטורקים והיהודים יכלו לחיות בין חומות העיר. אם הייתי יכול להעיף את התיירים מהכיכר יכולתי לצלם את האנדרטה.

המרחצאות הטורקיים ב Platia Arionos מחליפים ימים לגברים ולנשים. אם אתה רוצה לחוות את ההנאות של חמאם טורקי אמיתי מבלי ללכת לטורקיה אז זהו אחד המקומות הבודדים ביוון שאתה יכול לעשות זאת. במקרה הגעתי ביום האישה ולא הייתי צריך אמבטיה למחרת מאז התקלחתי במלון נהדר. אם אתה חושב אמבטיות סן מרקס, כמו בניו יורק, הן אינן כאלה, והן אינן כמו המרחצאות המינרליים של לסבו .

העיר העתיקה של רודוסהעיר העתיקה של רודוס, שהיא אגב אתר מורשת עולמית, היא לדעתי אחרי האקרופוליס של אתונה והר הגעש סנטוריני, המקום המרשים ביותר ביוון. לשוטט בעיר מימי הביניים, בין אם זה עם המוני תיירים ובין אם הם מחוץ לעונה כשהם אינם, זה אחד מאוצרות החיים ואני לא יכול לדמיין מישהו מבקר כאן ולא רוצה לחזור. העיר העתיקה סגורה לתנועת רכבים למרות שהאופנוע מזדמן מצליח לעבור ויש אזורים באזורים מסוימים, אם כי הרחובות הצרים ואבני המרצפות גורמים לאיטיות והולכי הרגל בטוחים. הרחובות הראשיים והכבישים מלאים בחנויות ובמסעדות אך הרחובות האחוריים הם בעיקר בתי מגורים,

חומות העיר העתיקה מימי הבינייםחומות העיר היו עבודת עבודה במשך 200 השנים שבהן שלטו האבירים באי. הם נפגעו קשות במצור הראשון, הם נבנו מחדש יותר ויותר על ידי גרנדה מאסטר ד’אובסון לאחר המצור בשנת 1480. עובי החומות בעובי 12 מטרים והחפיר ברוחב יותר מ -21 מטרים. אורכם של הקירות הוא כארבעה קילומטרים וכל קטע הגן על ידי אחת הלשונות או הלשונות שהתאימו לשפות המדוברות שממנה הגיעה קבוצת האבירים המסוימת. Languesהיו אנגליה, גרמניה, צרפת, אוברן, פרובנס, איטליה, קסטיליה-אראגון. מנהיג כל לשון דיווח למאסטר הגדול. השטח כולו מחוץ לחומות הוא פארק ירוק של עצי צל ופרחים ולחפצים יש כעת דשא ירוק ושבילים דרכם במקום מים. מספר פעמים בשבוע מתקיים סיור בין חומות העיר וביצורים. אבל יציאה דרך כל השערים והסתובבות בעיר העתיקה תיתן לך מושג עד כמה זה היה מרשים ואימתני לחיילים הטורקים שניסו לתפוס את זה.

ישנן שתי דרכים להתקרב לחקור את העיר העתיקה. אתה יכול להסתובב ללא מטרה ולתקל באוצרותיו ולברר מה ראית אחר כך או שאתה יכול להשקיע במפה. לאחר שעשיתי את הראשון אני ממליץ על השני. הרבה מהדברים שראיתי נאלצתי להבין מה זה על ידי מציאתו על מפה וקריאה עליו הרבה אחרי שעזבתי את האי. ישנם כמה מלונות בעיר העתיקה אם כי קבלת מונית שתיקח אותך לדלת קשה בגלל הרחובות הצרים. ישנן מספר מסעדות טובות והרבה ממסעדות מזון מהיר.

קולוסוס רודוס

קולוסוס של רודוסאחד מ -7 פלאי תבל, פסל הברונזה שבנה צ’ארס מלינדוס קרא את הקולוסוס להנציח את הניצחון הרודאני לאחר המצור על דימיטריוס המצור בשנת 305, תוך שימוש בכסף שהרוויחו על ידי מכירת ציוד המצור שהותיר אחריו כדי לשלם עבור החומר והעבודה שלקח להם 12 שנים להשלים. אף על פי שהתמונה הפופולרית ביותר של הפסל בגובה 31 מטר חוצה את פתח הנמל כשהספינות חולפות מתחתיו, סביר יותר שהוא עמד על יבשה אי שם קרוב למקום בו נמצא ארמון גראנד מאסטר. לא משנה היכן הוא עמד, הוא לא עמד שם זמן רב כי 66 שנים לאחר בנייתו הוא נפל ברעידת האדמה של 266 לפני הספירה. מחשש שזה קילל הם מעולם לא בנו אותו מחדש אך הפסל שכב במקום בו נפל במשך שמונה מאות שנים. כשהערבים כבשו את רודוס בשנת 653 לספירה, הם מכרו אותו לסוחר יהודי שלדבריהם היה צריך 900 גמלים כדי לקחת אותו. אבל למי מאיתנו שפספסנו את זה יש תוכניות לבנות אותו מחדש אז הישארו מעודכנים.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *